Kaip prižiūrėti šiltnamį po derliaus nuėmimo?

Kaip prižiūrėti šiltnamį po derliaus nuėmimo?

Po derliaus nuėmimo šiltnamyje darbai visgi nesibaigia. Norint kitais metais turėti tokį patį ar dar geresnį derlių, šiltnamiu reikės pasiruošti iš anksto.

Jeigu šiltnamyje auginote pomidorus ar pipirus turėtumėte žinoti, kad augalinės atliekos dirvožėmyje yra pagrindinės grybinių ligų sukėlėjos: antraknozės, šaknų pūvinių, fitoftorozės ir kt. sukėlėjai.

Pakeisti visą dirvožemį šiltnamyje yra nepatogu ir brangu, tad bent viršutinio sluoksnio pakeitimas ir augalinių altiekų išrinkimas padės ankščiau minėtų ligų galimybę sumažinti.

Žinoma augalinės kilmės atliekos yra puiki traša Jūsų šiltnamiui, tačiau jas panaudokite tik po kompostavimo. 

Šiltnamiuose po sausomis šiukšlėmis itin mėgsta veistis vieni pavojingiausių augalų kenkėjų - voratinklinės erkutės. Norint išnaikinti šiuos kenkėjus reikėtų šiltnamio konstrukcijas nupurkšti fungicidais ar uždegti dūmines sieros dėžes. Vienam kubiniam metrui šiltnamio tūrio reikės 50g. Fungicidais nupurkšti šiltnamio konstrukcijas reikėtų tada kai dar laikosi aukšta temperatūra kelias dienas, apie 18 laipsnių. Po nupurškimo fungicidais uždekite sieros dėžes ir uždarykite šiltnamį parai, po to gerai išvėdinkite.

dūminė sieros dėžė nuo kenkėjų šiltnamiui

Jeigu turite polietilenu dengtą šiltnamį ir plėvelę keičiate ar paliekate atidengtą per žiemą, surinkite į šiltnamio dirvožemį sukritusius medžių lapus ir kitas šiukšles. Taip sumažinsite vietų slėptis augalų kenkėjams.

Nepamirškite giliai perkasti šiltnamio dirvožemio. Po perkasimo vėl pradės augti piktžolės, tad suskubkite jas gerai išravėti.

Štai jums ir paruoštas šiltnamis kitam sezonui.

 


1 komentaras

  • Jolanta

    Puikus straipsnis. Tik norėjau paklausti ar reikia altikti kokius dezinkevaimo darbus šiltuoju metų laiku?

Palikite komentarą

Prieš publikavimą, komentarai bus peržiūrėti.