Vermikulitas- kas tai?

Vermikulitas- kas tai?

Kas yra vermikulitas?

Tai vis labiau populiarėjanti medžiaga, kurią sodininkai naudoja žemės mišiniui. Vermikulitas- natūralus mineralas, susidarantis žemės gelmėse, po apdorojimo aukšta temperatūra jis virsta biria ir lengva medžiaga.

Kodėl jį naudoja sodininkai?

Vermikulito savybės yra unikalios, todėl jį plačiai pradėjo naudoti ūkininkai, statybos įmonės, pramonė. Vermikulitas yra organiškas, todėl naudojamas ir ekologinėje žemdirbystėje. Šis mineralas netirpsta vandenyje, o jo vandens įgeriamumo koeficientas yra apie 400-530 proc. Jį galima naudoti nuo -260˚C iki +1200˚C temperatūroje. Kai virsta biria medžiaga vermikulito frakcija gali būti nuo 0,5mm iki 16mm. 

Vermikulitas yra neutralus šarmams ir rūgštims, todėl visiškai atsparus irimui, puvimui, mikroorganizmams, neužsikrėčia pelėsiais, jo negraužia vabzdžiai ir kenkėjai.

 Kuo jis naudingas mano sodui?

Pagrindinė jo funkcija- vandens ir oro sąlygų dirvožemyje reguliavimas, taip pagerinama dirvožemio struktūrą, o augalo šaknys aktyviai skatinamos augti. Vermikulitas taip pat mažina dirvos rūgštingumą ir druskingumą, mažina šaknų puvinį, didina trąšų efektyvumą. Visų šių savybių rezultatas- derlius padidėjęs 12-17 proc.


    Palikite komentarą

    Prieš publikavimą, komentarai bus peržiūrėti.