Plastikiniai borteliai - naudojimas ir montavimas

Plastikiniai borteliai - naudojimas ir montavimas

Kas yra plastikiai borteliai?

Tai gaminiai jūsų sodui, daržui ir kiemui. Plastikiniai borteliai gaminami iš perdirbto plastiko, todėl yra tvirti ir ilgaamžiai. Naudodami juos savo gerbūvyje laikysitės tvaraus vartojimo principo.

Kur naudojami plastikiniai borteliai?

Šiais borteliais kuriame savo sodo ar kiemo aplinką, formuojame reljefą. Jais galima atskirti skirtingus paviršius vieną nuo kito. Pavyzdžiui betonines, granitines, klinkerio trinkeles, mulčią (žievę), dekoratyvinę skaldelę. Veją galime atskirti nuo gėlyno, įrėminti augalų zonas ir takelius, dėlioti ratus aplink medžius. Plastikiniai bortai yra labai universalūs, todėl jais galima formuoti vidinius arba išorinius ratus ir lankus.

Kodėl šie borteliai geriau nei betoniniai? 

Borteliai yra lengvi, darbas su jais greitas ir paprastas, jų nereikia betonuoti. Plastikiniai borteliai atlieka savo funkciją, bet yra nepastebimi. Jie atsparūs aplinkos poveikiui ir yra tvirti, todėl būti demontuojami ir panaudojami dar kartą, kitoje vietoje.

Kaip montuoti plastikinius bortelius?

Bortelius montuoti reikia ant sutankinto grunto. Jums reikės: kastuvo, matavimo įrankio, plaktuko ir žirklių.
Vienas su kitu plastikiniai borteliai jungiasi galuose esančiais segmentais. Norint išlenkti bortą reikia prakirpti atraminėje dalyje esančią išorinę sienelę.

Prie pagrindo kiekvienas plastikinis bortelis tvirtinasi plastikinėmis vinimis. Rekomenduojamas kiekis yra 3vnt. vinių vienam bėginiam metrui. Jei formuojate ratus ar lankus, paildomai reikėtų dar 2vnt vinių. Kartais tenka naudoti ir 200-300mm statybines metalines vinis, jei pagrindas yra ypač kietas.


Palikite komentarą

Prieš publikavimą, komentarai bus peržiūrėti.